Баскетбол

Відео: Ботанік рве всіх в баскетбол

Баскетбол Розміри баскетбольного поля Баскетбол Баскетбольний м`яч Баскетбол (також кошіківка) - спортивна командна гра з м`ячем, який закидають руками в кільце із сіткою (кошик) закріплене на щиті на висоті 10 футів (3 метри 05 сантиметрів) над майданчиком. Перший чоловічий чемпіонат світу проводився в 1950, а в 1953 - жіночий. Зараз проводяться кожні чотири роки. Престижним змаганням серед збірних команд країн є Олімпіада, а серед клубних - чемпіонат НБА і Євроліга УЛЄБ.
Баскетбол (англ. Basket - корзина і ball - м`яч) - спортивна гра з м`ячем. Грають 2 команди по 5 осіб на майданчику 28 X 15 м. На коротких сторонах майданчика укріплені на щитах на висоті 305 см «кошики» - металеві кільця діаметром 45 см з мотузяною сіткою без дна. Переможцем визнається команда, якій вдалося більше число раз закинути м`яч в «кошик» супротивників. Тривалість гри - чотири періоди по 10 хвилин, з півторахвилинний перервами між першою і другою і третьою і четвертою чвертями, і великою перервою в 15 хвилин між другим і третім періодом. У Національній баскетбольній асоціації гра триває 48 хвилин і розбивається на 4 чверті.
На відміну, від, припустимо, футболу, в баскетболі в кожній комбінації команди беруть участь відразу всі п`ять гравців, дає тренерам величезний простір для імпровізації. В процесі розвитку гри, склалося, що в складі кожної команди є п`ять унікальних ігрових амплуа, кожне з яких має свій набір функцій і завдань. Головним чином, при нападі та захисті гравець однієї позиції діє проти свого візаві, має те ж саме амплуа - так центровий найчастіше входить в силовий контакт з центровим, захисник з захисником і т. Д.
Амплуа гравців розподіляються наступним чином:
розігруючий (Професійної термінології - "перший номер")
атакуючий захисник
легкий форвард "Третій номер")
важкий форвард "Четвертий номер")
центровий ( "П`ятий номер")
плеймейкер
Гравець, що починає майже всі атакуючі комбінації своєї команди. Основне функціональне навантаження розігруючого (або "першого номера") є виведення своїх партнерів на вигідну позицію, роздача результативних пасів, або "бомбардування" кільця суперника з дальньої дистанції - з "периметра". Розігруючий, повинен мати відмінне бачення майданчика, моментально орієнтуватися в зміні тактики команди. У захисних діях розігруючий повинен бути орієнтований на перехоплення м`яча у суперника. Вважається, що оптимальним зростанням для "першого номера" є 185-195 см. У той же час, в європейському баскетболі останніх років зустрічаються диспетчери зростом близько двох метрів (як приклад - відомі грецькі баскетболісти Демітріос Діамантідіс і Теодорас Папалукас. Серед видатних гравців цієї позиції зауважимо американця Джона Стоктона.
Другий гравець "задній лінії". Функції атакуючого захисника зосереджуються на допомозі розігруючого і "бомбардування" кільця здаля. Повинен мати відмінний кидок і з середньої дистанції. Як правило, атакуючий захисник орієнтований на стрімкий прохід до щита суперника, зкідку м`яча на периметр. Більшу частину контратак команди - так званих "швидких відривів" - завершує саме "другий номер". Відповідно, атакуючий захисник повинен мати серйозні швидкісні дані. Саме на цій позиції діяв і найвидатніший гравець в історії баскетболу американець Майкл Джордан. Рост "другого номера" коливається в діапазоні 190-200 см.
легкий форвард
Гравець передньої лінії, зв`язкова ланка між розігруючим і "великими" гравцями. Основна функція - набір очок. Надважливим рисою легкого форварда є хороший дриблінг і точний середній кидок. Він повинен бути і достатньо швидким для того, щоб встигати на підбір м`яча. Рост "третього номера", як правило, 195-205 см. Найлегші форварди - Джуліус Ірвінг, Домінік Уілкінс, Ларрі Берд, ЛеБрон Джеймс, Кармело Ентоні.
важкий форвард
Основна функція важкого форварда - захисні дії, підбирання м`яча після відскоку від свого чи чужого кільця, блокування кидків гравців суперника. Важкий форвард повинен бути досить міцним, щоб в жорсткому контакті боротися за м`яч, і в той же час мати високий стрибок для набору очок з-під кільця. Обов`язковою є вміння стабільно закидати з середньої дистанції. Рост "четвертого номера" - 200-215 см. Відомі гравці сучасності, що діють на цій позиції - американець Тім Данкан, німець Дірк Новіцкі, серед українських баскетболістів - Олександр Волков.
центровий
Найкремезнішій гравець будь-якої команди, при своїх габаритах (як правило, не менше 105 кг) повинен володіти достатньою швидкістю, щоб за найкоротший час переміщатися від свого щита до чужого і навпаки. Функціонал центрового - завершення атак з-під кільця, підбирання м`яча та блокування кидків суперника, постановка "заслонів". На центрового випадає більше фізичне навантаження - саме йому доводиться йти в жорсткий контакт з суперником, захищаючи м`яч від зазіхань візаві. У багатьох командах гра будується саме через центрового - він є головною ударною силою, набирає очки. Зростання - 210-225 см. Серед відомих центрових - Шакіл О`Ніл, По Газоль, легенди минулого Вілт Чемберлейн, Карім Абдул-Джаббар, Дікембе Мутомбо, Арвідас Сабоніс.

Син Бекхема в свій перший десяток років набив татуювання, як у свого батька!